Kempingowanie w Bieszczadach

Spakuj plecak i już teraz wyjedź w Bieszczady. Kempingowanie to coraz częściej praktykowana forma wypoczynku. Pola kempingowe cieszą się z roku na rok większą popularnością. Podróżnicy w pełni czerpią przyjemność z obcowania z naturą. Są niezależni, sami dbają o swoja wygodę i komfort. Pakują wszystko co niezbędne do swojego pojazdu i wyruszają przed siebie w poszukiwaniu przygody. Wydaje się że „kempingowcy” to specyficzna grupa ludzi którzy kochają swoją swobodę i niekiedy spontaniczność w działaniu.

Dla poszukujących odpoczynku w trochę innej formie niż hotelowy pokój z łazienką nie zabrakło miejsca w dzikich Bieszczadach. Na terenie Bieszczad znajdziemy sporo miejsc kempingowych. Wiele z nich gwarantuje pełne zaplecze sanitarne i gastronomiczne. Co to w ogóle jest kemping? To miejsce, teren na którym turyści mogą rozbijać namioty lub mieszkać w przyczepach samochodowych oraz domkach.

W Bieszczadach nie trzeba szukać zbyt długo miejsca na rozbicie namiotu czy ulokowanie swojego kampera. Większość schronisk PTTK posiada pola biwakowe. Również właściciele prywatnych działek udostępniają miejsca do obozowania 😉 Wybierając tą formę wypoczynku i podróży warto będąc w Bieszczadach zrobić sobie tak zwaną objazdówkę po najciekawszych i najpiękniejszych miejscach.

Właściwie przy każdej większej atrakcji turystycznej w okolicy znajdziemy odpowiednie dla siebie miejsce do odpoczynku. O naszych top 10 bieszczadzkich miejscach pisaliśmy już wcześniej osobny artykuł do którego gorąco odsyłamy Link. Warto również odwiedzić po drodze takie miejscowości jak Sanok, Lesko lub Baligród, które mają wiele wspaniałych atrakcji. Bieszczady charakteryzują się przede wszystkim dzikością, dlatego trzeba być zawsze ostrożnym i nie wolno rozbijać namiotu w niedozwolonych miejscach.

Do najpopularniejszych kempingów należą: Cień PRLU gdzie dosłownie czas stanął w miejscu. Kemping w Dołżycy skąd mamy idealna bazę wypadową na górskie szlaki. Dodatkowo kemping ze stanowiskami prądowymi, wodę czerpie się ze studni 😉 Camping Górna Wetlinka. Nad Jeziorem solińskim Camping Jawor. W dobie internetu łatwo wyszukamy odpowiednie dla siebie miejsce.

Zachęcamy do odwiedzenia strony campingowo.com.pl i sprawdzenia jak Magda i Artur radzą sobie w takich warunkach kempingowych. Mogą być świetną inspiracją dla początkujących i już wprawionych campingowiczów. Na stronie znajdziecie wiele wspaniałych artykułów, ciekawych miejsc turystycznych oraz kraje, które trzeba koniecznie odwiedzić!