Kempingowanie w Bieszczadach

Zaplanuj podróż

Spakuj plecak i już teraz wyjedź w Bieszczady. Kempingowanie to coraz częściej praktykowana forma wypoczynku. Pola kempingowe cieszą się z roku na rok większą popularnością. Podróżnicy w pełni czerpią przyjemność z obcowania z naturą. Są niezależni, sami dbają o swoja wygodę i komfort. Pakują wszystko co niezbędne do swojego pojazdu i wyruszają przed siebie w poszukiwaniu przygody. Wydaje się że „kempingowcy” to specyficzna grupa ludzi którzy kochają swoją swobodę i niekiedy spontaniczność w działaniu.

Dla poszukujących odpoczynku w trochę innej formie niż hotelowy pokój z łazienką nie zabrakło miejsca w dzikich Bieszczadach. Na terenie Bieszczad znajdziemy sporo miejsc kempingowych. Wiele z nich gwarantuje pełne zaplecze sanitarne i gastronomiczne. Co to w ogóle jest kemping? To miejsce, teren na którym turyści mogą rozbijać namioty lub mieszkać w przyczepach samochodowych oraz domkach.

W Bieszczadach nie trzeba szukać zbyt długo miejsca na rozbicie namiotu czy ulokowanie swojego kampera. Większość schronisk PTTK posiada pola biwakowe. Również właściciele prywatnych działek udostępniają miejsca do obozowania 😉 Wybierając tą formę wypoczynku i podróży warto będąc w Bieszczadach zrobić sobie tak zwaną objazdówkę po najciekawszych i najpiękniejszych miejscach.

Właściwie przy każdej większej atrakcji turystycznej w okolicy znajdziemy odpowiednie dla siebie miejsce do odpoczynku. O naszych top 10 bieszczadzkich miejscach pisaliśmy już wcześniej osobny artykuł do którego gorąco odsyłamy https://clickweek.pl/wedrowki/warto-zobaczyc/top-10-miejsc-w-bieszczadach/. Warto również odwiedzić po drodze takie miejscowości jak Sanok, Lesko lub Baligród, które mają wiele wspaniałych atrakcji. Bieszczady charakteryzują się przede wszystkim dzikością, dlatego trzeba być zawsze ostrożnym i nie wolno rozbijać namiotu w niedozwolonych miejscach.

Do najpopularniejszych kempingów należą: Cień PRLU gdzie dosłownie czas stanął w miejscu. Kemping w Dołżycy skąd mamy idealna bazę wypadową na górskie szlaki. Dodatkowo kemping ze stanowiskami prądowymi, wodę czerpie się ze studni 😉 Camping Górna Wetlinka. Nad Jeziorem solińskim Camping Jawor. W dobie internetu łatwo wyszukamy odpowiednie dla siebie miejsce.

Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.campingowo.com.pl/ i sprawdzenia jak Magda i Artur radzą sobie w takich warunkach kempingowych. Mogą być świetną inspiracją dla początkujących i już wprawionych campingowiczów. Na stronie znajdziecie wiele wspaniałych artykułów, ciekawych miejsc turystycznych oraz kraje, które trzeba koniecznie odwiedzić!