Miłośnicy Bieszczadów w Cisnej

Muzyka, śpiew, taniec i wspólna zabawa na zakończenie imprezy. To doskonałe podsumowanie Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej. W tej nieformalnej stolicy Bieszczadów zaprezentowali się bardowie, soliści, aktorzy i zespoły, których jednoczy jedno hasło Bieszczady.

W ramach Dnia Festiwalowego odbył się ogólnopolski konkurs piosenki poetyckiej pod nazwą Natchnieni Bieszczadem. Dla najmłodszych dzieci wystąpił teatrzyk „Mówię NIE wszystkiemu co ZŁE”, który prowadził aktor filmowy i teatralny Marek Pyś. Podczas tegorocznego spotkania rozstrzygnięto również ogólnopolski konkurs poezji Dźwiękosłowa im. Ryszarda Szocińskiego. Wystąpili także laureaci I Podkarpackiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej.

W centrum Cisnej swoją twórczość artystyczną zaprezentowali: Ryszard „Bury” Denisuk oraz Paweł Sikora. Wystąpił  również Lech Dyblik aktor filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Na bieszczadzkiej scenie koncertowali także Andrzej Czyż, Piotr Łagodzic, Andrzej Szęszoł i Maciej Jóźwik oraz zaproszeni goście: Andrzej Ciach, Adam Łysy Glinczewski, Piotr Rogalik Rogala, Jerzy Baryła Nowakowski, Józef Bilski.

Bieszczady zostały ukazane przez piosenkę. Nie zabrakło znanych zespołów, takich jak: Lirepi, Łemkowyna, Grzane Wino, Mimo Wszystko, Zawiani. Wystąpiła Agata Rymarowicz z zespołem. Gwiazdą dziesiątego i jubileuszowego tym samym  Festiwalu Natchnieni Bieszczadem był zespół Żmije.

Impreza, jak co roku przyciągnęła tłumy turystów zakochanych w Bieszczadach. To zarówno starsi jak i młodzi, którzy są przekonani, że jest to miejsce absolutnie niezwykłe i inspirujące. Dla nich Bieszczady to bardzo dobry pomysł na turystykę, odpoczynek i wytchnienie.