Stoki narciarskie w Bieszczadach

W Bieszczadach nie brakuje stoków narciarskich dla miłośników zimowych szaleństw. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić wam miejsca, które można odwiedzić w tym regionie. Jeśli wybierasz się w Bieszczady zimą, to możesz swój czas spędzić na nartach, snowboardzie lub pieszych wędrówkach po górach. Jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie jechać w Bieszczady, aby pojeździć na nartach lub snowboardzie, to zapoznaj się z tym.

Widok na góry

Gdzie znajdziemy wyciągi narciarskie w Bieszczadach?

Stoki narciarskie można znaleźć w Arłamowie, Bystrem, Kalnicy, Puławach, Ustrzykach Dolnych oraz Weremieniu. Każdy wyciąg ma swoje zalety, dlatego przed wyjazdem należy zapoznać się z szczegółowo z pełną ofertą wybranego obiektu.

W Arłamowie znajdziemy dwie trasy do zjeżdżania. Jeśli warunki pogodowe są korzystne, to długość tras sięga 400-500 m. Wyciąg jest orczykowy, dlatego osoby uczące się jeździć na nartach bądź snowboardzie mogą mieć na początku trudności z opanowaniem wyjazdu. Jednak warto zaznaczyć, że wszystkie trasy są oświetlane, a koło stoku znajduje się parking, wypożyczalnia sprzętu i nowoczesny punkt gastronomiczny dla turystów.

Centrum Wypoczynkowe Bystre oferuje narciarzom jeden wciąg i dwie trasy zjazdowe. Jedna dla osób początkujących o kolorze niebieskim lub trudniejsza dla osób bardziej zaawansowanych mająca kolor czerwony. Przy ośrodku jest parking, wypożyczalnia sprzętu, bar oraz możliwość wynajęcia instruktora. Jest to dobre miejsce dla osób chcących udoskonalić swoje umiejętności narciarskie. Jeśli jest dużo śniegu w Bieszczadach, to stacja narciarska otwierana jest codziennie od godziny 9:00.

Kolejnym miejscem do jazdy na nartach lub snowboardzie jest Kalnica. Znaleźć można tutaj duży wyciąg o długości 611 m z dwoma trasami o rożnym poziomie trudności. Mały wyciąg jest świetnym miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z białym szaleństwem. Wyciąg narciarski posiada również SnowTubing, czyli doskonałą atrakcję dla dzieci i dorosłych. Turyści mogą zdecydować się na karnet 10 zjazdowy bądź wykupić bilet dzienny, który uprawnia do niezliczonej ilości zjazdów w ciągu dnia.

Następny wyciąg narciarski w naszym zestawieniu to Kieczera Ski. Obiekt położony jest w Puławach na pograniczu Beskidu Niskiego, ale jadąc w kierunku Bieszczad można do niego wstąpić. Obiekt narciarski jest duży i posiada dwa wyciągi. Jeden krzesełkowy, który mieści dwie osoby i drugi orczykowy. Pierwsza trasa ma długość około 900m i jest dla osób zaawansowanych. Drugi wyciąg jest świetnym miejscem dla dzieci, które dopiero uczą się jazdy na nartach bądź snowboardzie. Obok wyciągu znaleźć można lokal gastronomiczny, wypożyczalnię sprzętu, szkołę narciarską oraz noclegi. Warto dodać, że stok posiada snowpark, który jest otwarty przy odpowiednich warunkach pogodowych.

Dwa kolejne wyciągi narciarskie znajdują się w Ustrzykach Dolnych. Na początku skupimy się na obiekcie Gromadzyń. Znaleźć tutaj można dwa wyciągi orczykowe o długości 700 m. Stoki mają również sztuczne oświetlenie i możliwość naśnieżania przy gorszych warunkach pogodowych. W okolicy wyciągu znajduje się parking, noclegi, szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu, ratownicy GOPR oraz profesjonalny serwis sprzętu. Miejsce, to jest świetnym wyborem dla osób, które lubią spędzać czas przy przepięknych krajobrazach.

Drugi obiekt Laworta posiada wyciąg krzesełkowy i orczykowy. Pierwszy ma, aż 1300 m a drugi około 300 m. Jest to świetne miejsce dla osób, które chcą spędzić trochę wolnego czasu z rodziną. Cała infrastruktura wyposażona jest oczywiście w odpowiednie oświetlenie, punkt gastronomiczny, naśnieżanie, parking, noclegi, szkołę narciarską i wypożyczalnię sprzętu. W tym miejscu znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy do zimowych zabaw na nartach i snowboardzie. W okolicy znajduje się również wiele wspaniałych noclegów w Bieszczadach, które gwarantują wiele udogodnień.

Ostatni w naszym zestawieniu jest stok w okolicach Leska o nazwie Weremień. Do dyspozycji turystów są dwie trasy o długości 680 m oraz 750 m. Stok jest na bieżąco ratrakowany, naśnieżany, aby nie zabrakło pokrywy śnieżnej. Wyciąg na obu torach jest talerzykowy i jego przepustowość to około 750 osób/godzinę. Na tym wyciągu jest snowpark, który na pewno spodoba się snowboardzistom. Przy trasie znajdują się również punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkoła narciarska. Wyciąg jest bardzo dobrym miejscem na pierwsze kroki w zimowych sportach i na pewno spodoba się osobom początkującym.

Wyciąg narciarski

Gdzie w takim razie się wybrać?

Jak widać w Bieszczadach stoków narciarskich nie brakuje. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to na pewno każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przed wyborem stoku narciarskiego należy zawsze sprawdzić jego dokładną lokalizację. W okresie zimowym może okazać się, że do niektórych obiektów jest bardzo ciężko dojechać, ze względu na warunki pogodowe. Dodatkowo warto wybrać stoki, gdzie niedaleko będzie można znaleźć interesujące nas noclegi w Bieszczadach. Jeśli wybieramy się z dziećmi, to warto poszukać wyciągów narciarskich, które oferują profesjonalną szkółkę jazdy dla najmłodszych. W ten sposób nasze dziecko będzie podnosić swoje umiejętności pod okiem instruktora, a my będziemy mogli cieszyć się zjazdem po bieszczadzkich trasach narciarskich. Jeśli nie wiesz co robić w wolnym czasie będąc w Bieszczadach, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.