Noclegi pod chmurką w Bieszczadach

Wielu turystów wybierających się w Bieszczady, pragnie poczuć bliskość z naturą i nocować na polach namiotowych. Są to zazwyczaj osoby, które nie potrzebują takich wygód jak prąd, dostęp do bieżącej wody oraz normalnej toalety. Dzisiejsza sytuacja w Polsce może sprzyjać takim wyjazdom, ponieważ jest to bardzo tania forma podróżowania. Co w takim razie trzeba przygotować na taki wyjazd w Bieszczady?

Pakowanie potrzebnych rzeczy na biwak, to najważniejszy czas podczas przygotowań do podróży. Od czego zacząć? Jeśli wybierasz się na pole namiotowe bądź biwak, musisz mieć ze sobą oczywiście namiot. Osoby, które często wybierają się na takie wyjazdy powinny mieć namiot przygotowany do odpowiednich warunków pogodowych. Muszą zdecydować się na większy i lepszy jakościowo produkt. Niezbędny jest również śpiwór, który może być podstawową wersją, jeśli jedziesz latem w góry bądź jezioro. Jeśli na polu namiotowym nie będzie wspólnej kuchni, to warto zaopatrzyć się w kuchenkę turystyczną, która może być niezbędna przy podróży kilkudniowej. Nie zapomnij także o sztućcach i naczyniach turystycznych. Wszyscy podróżnicy, którzy nocują na dziko powinni zabrać ze sobą także apteczkę wraz z odpowiednią zawartością, oświetlenie (np. czołówkę i latarkę) scyzoryk, ręcznik szybkoschnący i niezbędne urządzenia elektroniczne (m.in. power bank, smartfon, karty pamięci i aparat).

Jeśli jedziesz pod namiot zabierz ze sobą kilka niezbędnych akcesoriów, które mogą być bardzo przydatne podczas wędrówki. Dużo turystów kupuje filtr do wody, dzięki czemu czerpią wodę źródlaną z rzek. Odrobinę wygody zapewni outdoorowa poduszka, która może być w łatwy sposób napompowana i sprawi, że sen będzie zdecydowanie wygodniejszy. Pod śpiwór weź jeszcze karimatę. To właśnie ona będzie dobrze izolować ciało od podłoża, a w wyjątkowych sytuacjach zapobiegnie przemoczeniu śpiwora.

Ostatnią rzeczą, którą chciałbym poruszyć jest plecak. Jeśli jedziesz na kilka dni, trzeba go tak spakować, aby jego ciężar nie doskwierał przez całą podróż. Warto przed wyjazdem sprawdzić ile waży cały zapakowany zestaw, żeby podczas wędrówki nie stwierdzić, że plecak jest za ciężki. Waga bagażu jest oczywiście zależna od rzeczy jakie będziesz ze sobą mieć. Dlatego podczas pakowania, warto upewnić się czy niektóre produkty są ci niezbędne do podróży. Im mniejszy ciężar tym szybsze przemieszczenie się oraz przyjemniejsza wędrówka. Jeśli kupujesz jakieś nowe akcesoria przydatne na polu namiotowym bądź biwakowym, to koniecznie sprawdzaj wagę takich produktów. Jedna rzecz może dużo nie zmieni, ale kilka akcesoriów mogą stanowić kolejne dodatkowe kilogramy.

Jeśli wybierasz się w Bieszczady, sprawdź pola namiotowe, które znajdują się w Polańczyku, Rajskim, Wołkowyi, Wetlinie, Bereżce, Smerek, Lesku, Chmielu, Myczkowcach oraz Dołżycy. Największe skupisko takich obszarów do noclegu i biwakowania jest w okolicy Jeziora Solińskiego. Każdy jadący w Bieszczady, aby spacerować po szlakach górskich na pewno też znajdzie coś dla siebie blisko szlaków turystycznych.

A jeśli chcesz przygotować się lepiej do swoich wyjazdów, to odwiedź blog www.ekstramisja.pl. Agata i Kuba opisują na nim swoje wspólne podróże po Polsce, Europie i nie tylko. Znajdziesz tam wiele interesujących artykułów oraz informacji na temat taniego podróżowania. Dodatkowo na blogu przeczytasz wpisy o testach sprzętu, które mogą się okazać niezbędne w twoich podróżach. Zachęcamy do sprawdzenia tej strony już teraz.