Gdzie jechać w Bieszczady, aby wędrować po górach?

Brzegi_Górne

Najwięcej turystów jedzie w Bieszczady, aby wędrować po wspaniałych szlakach i podziwiać niezapomniane widoki pasm górskich. Dziś chcemy zaproponować Państwu miejscowość, w której możesz zatrzymać się, aby wyjść na dwie znane Bieszczadzkie połoniny. Mowa tutaj oczywiście o wsi Brzegi Górne. Miejscowość położona jest w gminie Lutowiska i zamieszkuje ją kilkadziesiąt mieszkańców. Przez tę miejscowość przechodzi szlak czerwony, którym można wejść na Połoninę Caryńską oraz Wetlińską. Dlaczego warto zarezerwować sobie nocleg w Bieszczadach akurat w tym miejscu?

Widok na góry

Łatwy dostęp do najpopularniejszych szlaków turystycznych w Bieszczadach

Jeśli jedziesz w Bieszczady i twoim głównym celem jest górska wędrówka, to Brzegi Górne będą świetnym wyborem na nocleg. Z tego miejsca czerwonym szlakiem dotrzesz bez problemu na Chatkę Puchatka, Smerek, Kurhly Wierch oraz Schronisko studenckie Koliba. Przemieszczając się na południe, możesz wyjść zielonym szlakiem na Małą Rawkę, a później kierując się żółtym szlakiem dojść do Wielkiej Rawki. Wszyscy miłośnicy gór znajdą tutaj dla siebie trasy, które będą sprostać im oczekiwaniom. Kilka kilometrów dalej są Ustrzyki Górne, z których można dostać się na najwyższy szczyt Bieszczad, czyli Tarnicę. W Brzegach Górnych przy głównym skrzyżowaniu jest również duży parking, gdzie można zostawić swój samochód i kontynuować wędrówkę pieszo.

Noclegi w Brzegach Górnych

W tym miejscu znajdziesz najwięcej domków oraz apartamentów. Większość obiektów posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, które sprawią, że twój pobyt w Bieszczadach będzie na pewno niezapomniany. Domki w Bieszczadach posiadają prywatne łazienki, TV, radio, pokój z aneksem kuchennym, sprzęt plażowy, miejsce na grilla, parking, internet, plac zabaw dla dzieci, trampolinę lub boisko do siatkówki. Wybór obiektów noclegowych jest naprawdę spory i każdy musi go dostosować pod swoje potrzeby. Warto jednak zaznaczyć, że rezerwacje trzeba dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ w okresie wakacyjnym ilość turystów w Bieszczadach jest bardzo duża.

Z jakich skorzystać szlaków turystycznych w Bieszczadach?

Jeśli jedziesz w Bieszczady tylko na weekend, to warto wyjść na Połoninę Caryńską oraz Wetlińską. Widok z nich jest naprawdę zdumiewający i zachwyci każdego miłośnika górskich wędrówek. Jeśli chcesz zobaczyć dwie połoniny i Tarnicę, to koniecznie skorzystaj z zielonego szlaku i wybierz się na Wielką Rawkę. Trasa nie jest bardzo wymagająca i można ją pokonać w niecałe 2 godziny. Jeśli natomiast jedziesz w Bieszczady na cały tydzień, to koniecznie odwiedź Tarnicę, Halicz, Bukowe Berdo i Rabią Skałe. Zawsze pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy w góry. Przed wyjściem sprawdź warunki atmosferyczne, jakie będą panować przez najbliższe godziny. Wiele osób lekceważy mocne wiatry bądź deszcz. Niestety taka pogoda w górach dla amatorów może okazać się bardzo niebezpieczna. Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek będą dla Państwa pomocne. Jeśli chcą Państwo poczytać jeszcze, Kiedy najlepiej wybrać się w Bieszczady bądź Gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady, to zapraszamy do naszych innych publikacji.