Co można robić w Bieszczadach zimą?

Wiele osób w zimie nie decyduje się na wyjazd w góry, ponieważ uważa, że nie ma co tutaj robić. Nic bardziej mylnego! W Bieszczadach zimą możesz znaleźć takie atrakcje, które odmienią twoje spojrzenie na tę porę roku. Jeśli ktoś nigdy nie był w górach zimą, to powinien koniecznie się tutaj wybrać. Możesz odkryć Bieszczady na nowo i podziwiać przepiękne pasam górskie pokryte śniegiem. W tym artykule pokażemy ci co warto robić w Bieszczadach zimą.

Wędrówki górskie zimą

Bardzo dużo turystów wybiera się w góry tylko w okresie letnim, wiosennym bądź jesiennym. Warto zastanowić się nad wyjazdem w Bieszczady zimą, ponieważ mamy wtedy wspaniałą aurę, najpiękniejsze krajobrazy oraz nowe doświadczenia górskie. Wędrówki po szlakach turystycznych zimą cechują się na pewno większą trudnością. Trzeba bardzo dobrze zaplanować trasę, przygotować odpowiedni sprzęt oraz liczyć swoje siły na zamiary. Takie zimowe wyprawy mogą być wspaniałą atrakcją dla wszystkich miłośników gór. Możemy przedzierać się przez wysokie śniegi, poczuć niskie temperatury na wyższych partiach gór i zobaczyć pokryte lodem drogowskazy na szczytach. Należy jednak pamiętać o trudnościach, jakie możemy napotkać na szlaku w ziemie. Dlatego warto przygotować sobie raki, odpowiednią odzież, kijki oraz zabrać do plecaka ciepłą herbatę. Na pewno wysiłek włożony w wyjście na szczyt zrekompensuje nam przepiękny widok Bieszczad.

Narty w Bieszczadach

W zimie wielu miłośników śnieżnej zabawy znajdzie stoki narciarskie w Bieszczadach. Żeby pojeździć na nartach lub snowboardzie, trzeba udać się do Ustrzyk Dolnych, Kalnicy, Karlikowa, Bystre, Arłamowa, Puław bądź Leska. Jak widać, możliwości nie brakuje i każdy zwolennik zimowego szaleństwa na pewno znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu, że kierunek Bieszczad na narty nie jest tak popularny, jak Zakopane, Szczyrk czy Karpacz, to na pewno trasy są mniej zatłoczone. Dodatkowo na tym obszarze można znaleźć trasy na narty biegowe. Coraz więcej osób wybiera tę formę aktywności i każdego roku przybywa chętnych. Turystów przekonuje na pewno przepiękna sceneria, dzikość otoczenia oraz duża ilość śniegu. Kolejnym plusem wyjazdy na narty są ceny. W tym okresie domki w Bieszczadach są w atrakcyjnej cenie i na pewno zapłacimy mniej niż w sezonie letnim.

Odpoczynek z dala od miasta

Bieszczady zimą są miejscem, w którym można spokojnie odpocząć od miejskiego zgiełku. Jeśli lubisz spędzać czas z daleka od hałasu i poczuć się jak na bezludziu, to koniecznie wybierz się w ten rejon. Możesz przyjechać w Bieszczady z psem i wybrać się z nim na długie spacery. W tym miejscu nie zabraknie przepięknych widoków, śniegu i atrakcji dla dzieci. Rezerwując nocleg w Bieszczadach możesz zapytać właściciela, czy nie oferuje on kuligów, jazdy konnej po bieszczadzkich bezdrożach bądź jazdy skuterami śnieżnymi. Jadąc z dziećmi możesz zagwarantować im wiele atrakcji na śniegu, z których będą zadowoleni. Wieczory, to świetny pomysł na grilla, który przy takiej scenerii będzie bardzo długo zapamiętany! Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać na ferie ze swoim dzieckiem, to koniecznie odwiedź Bieszczady. Już teraz możesz zarezerwować swój wymarzony domek w Bieszczadach.

Atrakcja dla całej rodziny – Snowtubing

Wiele osób pewnie nie wie co to za forma atrakcji. Dlatego już wyjaśnimy i śpieszymy z pomocą! Snowtubing to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale także starszych. Jest to zjazd po śnieżnym torze na specjalnych gumowych ślizgach zwanych również oponami oraz dętkami. W ofercie niektórych obiektów noclegowych można znaleźć takie atrakcje realizowane przez właścicieli. Snowtubing to nie tylko zjazdy, ale również kuligi, dzięki którym dzieci i dorośli będą się świetnie bawić i spędzą razem czas. Jeśli jazda na nartach i snowboardzie nie przemawia do ciebie, to może warto spróbować takiej formy atrakcji.