Nowa leśna trasa rowerowa „Singletrack pod Honem”

Na nową trasę zaprasza Nadleśnictwo Cisna. Sigletrack czyli trasa po której porusza się w jednym kierunku jazdy została wkomponowana w naturalny układ terenu. Odcinek ma długość 13 kilometrów. Szerokość ścieżki waha się od pół do jednego metra. Singletrack ma kształt pętli. Na początkowym odcinku przez około 3,5 kilometra poziom trudności określany jest jako średni. W późniejszym etapie jest coraz trudniej. Trasa ścieżki wije się po stoku w końcowym etapie wspina się na szczyt Hon (820m n. p. m.) Po zdobyciu najwyższego punktu następuje długi i momentami ostry zjazd. Na ścieżce oprócz naturalnych przeszkód wbudowano celowo kilka utrudnień dla rowerzystów: stoliki, skocznia i rollery.

Wszystkich uczestników chcących spróbować swoich sił na trasie obowiązuje regulamin który zobowiązuje do zakładania kasków, zachowywania kierunku jazdy i przede wszystkim używania przystosowanych do terenu rowerów. W miejscu startu można zostawić samochód. Obecnie jest to tylko utwardzony plac, ale docelowo będzie tam wybudowany parking. Auto można zostawić również pod budynkiem nadleśnictwa, a zarazem OSW „Wołosań”, który oferuje noclegi i wyżywienie. - Mateusz Świerczyński, specjalista ds. turystyki i edukacji z Nadleśnictwa Cisna.

Osoby które chcą dokonać małej reperacji lub wyregulowania rowerów mogą skorzystać ze specjalnie ustawionej w tym celu mini stacji serwisowej. Ścieżka w 85 proc. została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego INTERREG Polska – Słowacja w ramach projektu „Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady”.