Kwarantanna dla osób wracających z zagranicy w Solinie

bieszczady_solina

W Bieszczadach jest organizowana kwarantanna dla osób, które przyleciały 7 kwietnia z Rzymu i Mediolanu. Na pokładzie miały znaleźć się osoby, które nie wykazywały objawów zakażenia CoVID-19. Prosto z lotniska wszyscy zostali przetransportowani podstawionymi wcześniej autobusami do ośrodka w Solinie gdzie spędzają 14 dniową obowiązkową kwarantannę. To wzbudziło bardzo duże oburzenie wśród mieszkańców tego regionu, którzy boją się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wiele osób zastanawia się czy nie można zrobić takiej kwarantanny bliżej lotniska w opuszczonych hotelach.

Widok na góry

Powrót rodaków z Włoch z rządowego programu „Lot do domu”

Pasażerowie, którzy znajdowali się na pokładzie zostali bezpośrednio przewiezieni do "Ośrodek Rewita Solina” z lotniska w Jasionce. Jak zapewniają wszystkie służby obiekt jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą zakażoną na CoVID-19. Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny”. – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego. Zapewnienia że na pokładzie samolotu znajdowały się osoby zdrowe a ośrodek jest ściśle odizolowany nie uspokajają jednak okolicznych mieszkańców. Obawiają się oni, że wirus może rozprzestrzenić się na terenie Bieszczad. Wielu z nich zwraca uwagę, że pasażerów z Włoch należało umieścić bliżej Rzeszowa w ośrodkach rządowych niż przewozić ich specjalnie 100 km dalej.

Straty turystyczne w Bieszczadach

Bieszczady obecnie to region w którym występuje jedna z najmniejszych liczb zachorowań (4 przypadki), miejmy nadzieję, że ta liczba nie ulegnie zmianie i będzie można szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Wiele właścicieli obiektów już liczy straty jakie są z powodu odwołanych rezerwacji i kilkutygodniowych przestojów. Wszyscy mieszkańcy tego regionu chcą, aby epidemia minęła jak najszybciej, aby turyści znowu mogli przyjeżdżać w Bieszczady.