Bies Czad Blues

W dniach 1-3 sierpnia w Siedlisku Brzeziniak (Przysłup) odbyły się XIV Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne- Bies Czad Blues.Występy poszczególnych muzyków odbywały się na scenie wewnątrz karczmy, jak i na scenie na świeżym powietrzu. Każdego dnia trwały niemal do białego rana!

My mieliśmy szczęście trafić na czwartkową jam session. Cóż możemy napisać- niepowtarzalny bieszczadzko-bluesowy klimat, magia muzyki w połączeniu z karczmą wypełnioną po brzegi wyjątkowym bieszczadzkim towarzystwem- to chwile, które na długo zapadają w pamięć! Muzyka przyjemnie kołysała naszymi biodrami… ale by mieć więcej energii uraczyliśmy się olbrzymkami huculskimi. Są to dwa opiekane na chrupiąco pierogi , nadziewane ziemniakami, serem, boczkiem, polewane masłem czosnkowym, serwowane ze świeżym śmietanowo-czosnkowym sosem i surówką. Wypas! Dla lepszego trawienia pozwoliliśmy sobie na kieliszek bimbru w Bieszczadach pędzonego… ma moc 😉

Przy kolejnej edycji Bies Czad Blues wbijajcie w Bieszczady- nie pożałujecie!

A przy każdej okazji- zaglądajcie do Karczmy Brzeziniak, która jest w miejscowości Przysłup na trasie pomiędzy Cisną a Wetliną.