Wypoczynek w Bieszczadach nad wodą

Każdego roku wielu turystów z całej Polski wybiera się w Bieszczady nad Jezioro Solińskie, aby spędzić kilka dni w przepięknych okolicznościach natury. Niektórzy decydują się na wypoczynek nad brzegiem, inni wypożyczają kajaki i rowerki wodne, a miłośnicy żeglarstwa wybierają jachty. Jezioro Solińskie posiada wiele wspaniałych walorów krajobrazowych. Przede wszystkim piękne lasy otaczające całe jezioro, ciekawie ukształtowaną linię brzegowa oraz najlepsze warunku do żeglowania.

Widok na góry

Jezioro Solińskie – „Bieszczadzkie morze”

Jezioro ma powierzchnię blisko 20 km kw. Jest pełne urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek, przystani i wysp, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Sezon żeglarski w Bieszczadach zaczyna się przeważnie w maju i trwa do późnej jesieni. Na miłośników wodnej przygody czeka 150 km linii brzegowej, około 20 przystani i blisko 200 przepięknych zatok. W sezonie letnim woda osiąga temperaturę do 24 stopni Celsjusza i jest świetnym naturalnym miejscem do relaksowania się i wypoczynku.

Całe jezioro podzielona jest na dwie części. Jedna z nich jest bardzo ruchliwa i w sezonie można spotkać tutaj tysiące turystów. Mowa tutaj oczywiście o miejscowościach Solina i Polańczyk. Stamtąd odchodzą dwie odnogi, w kierunku Zawoza i Wołkowyi oraz w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskie. Ostatnia odnoga jest spokojniejszą częścią jeziora i rzadziej użytkowna. Płynąc tamtędy mija się urokliwe miejsca, m.in. Wyspę Skalistą, Zatokę Teleśnicką, Półwysep Horodek, Zatokę Victoriniego czy Półwysep Brossa.

Przed opracowaniem dokładnej trasy podróży, warto zawsze zapoznać się z panującymi warunkami. Akwen zazwyczaj jest stabilny i spokojny, ale potrafi nieraz zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych żeglarzy. Wielu doświadczonych regatowców mówi, że największą trudnością są szybkie zmiany wiatru, które potrafią nieźle namieszać.

Wyciąg narciarski

Żeglarstwo – nie tylko świetna zabawa

Żeglarstwo uczy nas współdziałania, dobrego zrozumienia, wytrwałości w dążeniu do celów i dyscypliny. Wiele osób mówi, że żeglarstwo daje poczucie wolności, ale jednocześnie wyrabia w człowieku poczucie odpowiedzialności za drugą osobę. Cała przygoda na jachcie może być świetną przygodą dla turystów i zmienić ich nastawienie do przyrody. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane chwile nad Jeziorem Solińskim, to koniecznie wynajmij nowoczesny jacht https://dobre-jachty-solina.pl/, który będzie świetnie wyposażony i bezpieczny. Firma dobre-jachty-solina.pl ma wieloletnią tradycję i wielu zadowolonych klientów. Są to polskie konstrukcje zaprojektowane i wyprodukowane w kraju z myślą o żeglarstwie śródlądowym. Mamy nadzieję, że zapowiadający się sezon będzie pełen niezapomnianych chwil i wrażeń.