Atrakcje wodne nad Jeziorem Solińskim

Jezioro Solińskie to jedno z największych atrakcji w Bieszczadach. W okresie letnim zjeżdżają się tutaj turyści z całej polski. To świetne miejsce pod namioty, kempingi oraz dla rodzin. Na miejscu można znaleźć wiele domków letniskowych, pokoi, apartamentów oraz hoteli. W Polańczyku znajdują się również sanatoria uzdrowiskowe. W sezonie miasto organizuje wiele imprez kulturalnych, koncertów oraz uroczystości okolicznościowych.

Zwiedzanie zapory

To jedna z największych atrakcji w tej okolicy. Wiele turystów jadąc w Bieszczady przyjeżdża tutaj tylko przejazdem żeby podziwiać zaporę budowaną w latach 1961-1968. Podczas napełniania zbiornika wodą zostały zalane wsie Solina, Teleśnica sanna, Horodek, Sokole , Chrewt i większa część Wołkowyi. Jezioro ma powierzchnię ok. 22 km² i największą pojemność w Polsce (472 mln m³). Na brzegach jeziora powstało wiele ośrodków rekreacyjnych. Poza wyznaczonymi kąpieliskami można tutaj pływać rowerkiem wodnym, żaglówkami i uprawiać windsurfing. Warto zaznaczyć, że na zalewie jest zakaz używania silników spalinowych. Oczywiście nie dotyczy on Policji i WOPR. Zbiornik Soliński jest bardzo często wybierany przez kajakarzy, ponieważ można podziwiać wiele walorów krajobrazowych. W sezonie letnim na jeziorze kursują także małe statki wycieczkowe dla turystów.

Wypoczynek nad jeziorem Solińskim

Wielu turystów decyduje się na wypoczynek uzdrowiskowy w Polańczyku i wybiera hotele, apartamenty oraz pokoje. W tych okolicach można znaleźć wiele noclegów w różnej cenie. Jeśli chcesz wypocząć z całą rodziną i korzystać z wielu atrakcji, to okoliczne miejscowości blisko zalewu będą idealnym rozwiązaniem. Niektórzy właściciele obiektów gwarantują w tej okolicy takie udogodnienia jak basen, place zabaw dla dzieci, grill, darmowy parking oraz WiFi. Po całodniowym wypoczynku możesz zwiedzić lokalne restauracje, które serwują regionalne potrawy, a wieczorami organizują potańcówki. Okolice zalewu posiadają również wiele atrakcji dla dzieci i starszych m.in. parki linowe, jazda quadem, off-road oraz strzelnice. Jadą w Bieszczady ze znajomymi, przyjaciółmi bądź rodziną na pewno nie będziesz narzekać na nudę!

Atrakcje na wodzie

Jeśli posiadasz Patent Żeglarza Jachtowego, to koniecznie musisz przyjechać tutaj w Bieszczady! Możesz pływać wynajmowanym jachtem żaglowym przez kilka dni. Spróbować spływu kajakowego w dolinie Sanu bądź wziąć dzieci na rowerek wodny. Osoby, które preferują bardziej aktywny tryb wypoczynku polecamy Windsurfing. Nie jest to jeszcze bardzo znany sport w naszym kraju, ale z każdym rokiem przybywa coraz więcej chętnych. Jezioro Solińskie jest idealnym miejscem dla osób zaczynających przygodę z tym sportem. Jak widać zalew oferuje wiele atrakcji wodnych dla turystów. W okolicach Polańczyka i Soliny możesz znaleźć jeszcze więcej atrakcji m.in. zabytki, cerkwie, muzea oraz rezerwaty przyrody. Warto pamiętać również o tym, że noclegi w Bieszczadach trzeba rezerwować szybciej, szczególnie w okresie letnim gdy jest bardzo dużo turystów.